Piankowy roller, szczególnie ten wyposażony w wypustki to bardzo dobry sposób na cellulit. Dzięki niemu możemy rozmasowywać ciało, co w konsekwencji prowadzi do zredukowania skórki pomarańczowej. Roller to także idealny przyrząd do łagodzenia bólów mięśni po treningu. Szczególnie polecany osobom uprawiającym jogging. Z rollerem można wykonywać także ćwiczenia fizyczne, np. na jędrne pośladki.
Drenaż (masaż) limfatyczny
Wykonanie masażu od dołu, tj. od nóg w kierunku serca poprawia krążenie limfatyczne w całym organizmie. To zabieg wykazujący działanie oczyszczające i energetyzujące. Tego rodzaju masaż, przyczynia się do pobudzenia krążenia płynów tkankowych, co z kolei powoduje szybszy rozpad zbitej w podskórne grudki, tkanki tłuszczowej. Regularne wykonywanie masażu od dołu, ujędrnia skórę oraz poprawia jej kondycję. Skóra staje się bardziej sprężysta, a cellulit znacznie mniej widoczny. Jednak, w celu osiągnięcia należytych efektów, oprócz systematycznie wykonywanego masażu, należy także wdrożyć odpowiednio zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Masaż za pośrednictwem rollera najlepiej wykonywać rano, ponieważ dodaje energii i pobudza. Masaż poleca się wykonywać raz dziennie przez 20 minut. Po około 4 – 5 tygodniach powinniśmy zauważyć już pierwsze pozytywne rezultaty masowania.
W jaki sposób masować ciało piankowym rollerem?
Masaż ciała rollerem w połączeniu z ćwiczeniami przyczynia się do poprawy krążenia krwi, dotlenienia organizmu, a także likwiduje napięcie mięśniowe. Im częściej będziemy masowali ciało rollerem, tym szybciej przyzwyczai się ono do tego przyrządu. Na początku nie stosuj rollera na nagą skórę, najlepiej załóż bawełnianą przylegającą do ciała koszulkę i legginsy. Najbardziej problematyczne partie ciała, np. uda, brzuch czy ramiona masuj około 45 sekund, wykonuj krótkie, powolne ruchy. W dalszej kolejności, ruchy powinny być powolne, wydłużone i przebiegające np. przez całą długość mięśnia udowego. Cały masaż powinien trwać około 15 – 20 minut. Pamiętaj, by podczas masażu nie wstrzymywać oddechu. Nie skupiaj się również tylko na jednej części ciała. Nie wykonuj gwałtownych ruchów.
Czy masaż wykonywany rollerem jest bolesny?
W początkowym okresie stosowania rollera możesz odczuwać ból, jednak każde kolejne masowanie obolałego miejsca, będzie sprawiało mniejszy dyskomfort. Jeśli jednak ból towarzyszy ci cały czas bądź nasila się, natychmiast przerwij masowanie. Jeżeli doznałeś poważnych kontuzji bądź masz cukrzycę, przed wykonaniem masażu rollerem skonsultuj się z lekarzem.
Ćwiczenie z rollerem na jędrne i kształtne pośladki
Połóż roller na podłodze i usiądź na nim (podeprzyj się dłońmi po obu stronach ciała). Staraj się, najmocniej jak tylko możesz, napiąć mięśnie brzucha oraz wyprostować nogi w kolanach. Przesuwaj się na rollerze w przód oraz w tył. Powtarzaj ten ruch 10 razy w jedną i 10 razy w drugą stronę. Najlepsze efekty uzyskamy, jeżeli ćwiczenie będziemy wykonywali w 3 seriach. Po każdej serii zrób 10 sekundowy odpoczynek. Oprócz ujędrniania pośladków, ćwiczenie to wzmacnia także brzuch i ramiona, a także redukuje cellulit.